Sportovní klub Panter Javorník je basketbalový oddíl, který vznikl zaregistrováním stanov na ministerstvu vnitra 23. 2. 2005. V minulosti působil tento klub pod názvem Panter Javorník při ZŠ v Javorníku, a to od roku 1999.

SK Panter Javorník se zabývá organizováním volného času mládeže ve městě a jeho okolí. Klub se soustředí především na dívky, které jsou školou povinné na zdejších základních školách.

Cílem klubu je podporovat sportovní činnost dětí a mládeže, a to i na výkonnostní úrovni. SK Panter Javorník zaručuje tréninkový proces mládeže, činnost družstev v mistrovských soutěžích, které pořádá a organizuje ČBF. Dále pak zajišťuje účast klubu na mezinárodních turnajích a v době velkých prázdnin též konání sportovního tábora a soustředění.

Snahou klubu je vytvořit basketbalovou tradici v Javorníku a přiblížit toto sportovní odvětví mezi místní mládež jako způsob alternativy využití volného času.

Pravidelným tréninkem vychovávat výborné basketbalistky, které se budou v mistrovských soutěžích umísťovat na předních místech a tím dokazovat, že se o Javorníku nemusí mluvit jen o městečku na konci světa.

Veškerá tato činnost je financována převážně z členských příspěvků, sponzorských darů a finančních dotací (Město Javorník, Národní sportovní agentura, Olomoucký kraj).